פירוק חברה _ דודי לוי משרד עורכי דין

 גישור

משרדנו מתמחה ביישוב סכסוכים ומחלוקות בהליך גישור, גישור הוא תהליך וולנטארי המתבצע מתוך בחירה והסכמת שני הצדדים המנסים להגיע להסכמות והבנות תוך הקשבה וראיית הצד השני, בניגוד להליכי משפט או בוררות. ההליך מבוסס על תקשורת חופשית בין הצדדים והעלאת פתרונות משותפים מוסכמים. לאחר שהושגו הבנות נכתב הסכם גישור, קביל בבית משפט. ניתן יהיה לתת לו גם פסק דין ותוקף בבית משפט​. תפקיד המגשר הוא לייצור שייח ותקשורת תקינה בין הצדדים, מגשר מקצועי ידע לשאול את השאלות הנכונות שיובילו לפתרון הסכסוך בין הצדדים ובניית האמון מחדש. למגשר ניטרליות מוחלטת הוא לא יביע דעתו ולא יחליט עבור הצדדים., במהלך הגישור יהיה ניתן לצרף מומחים ולקבל חוות דעת מקצועיות כגוון: רואה חשבון, עורך דין, או כל יועץ שיתבקש.

 

הגישור מתחיל בדרך כלל בשיחה נפרדת עם המגשר בה המגשר יכיר את עמדתו של כל צד ואז  יקיים פגישה משותפת של הצדדים, בה כל צד אומר את דעתו ומציג את זווית הראייה שלו על הסכסוך. לאחר השיחות הנפרדות מתקיימת שיחה משותפת נוספת בה מנסה המגשר לגשר בין עמדות הצדדים להסכמות ופיוס. במידה והגישור יצליח יערך הסכם גישור ע"י המגשר המציין את סיכום הסכסוך ותנאי הסיום שלו.

 

הליך הגישור מתקיים תחת חסיון וסודיות, עובדה שמאפשרת לצדדים לדבר בחופשיות מבלי שהאמירות והטענות שיעלו בתהליך ישמשו נגדם בבית המשפט.​ לפני שפונים להליכים משפטים או בזמן הסכסוך מומלץ לקיים הליך גישור, זאת הזדמנות שנייה להבין איך נקלעתם למחלוקת ואילו אפשרויות מוצעות לרשותכם לסיים את המשבר.

 

מאמרי המשרד